THETAHEALING® NEDİR?

ThetaHealing® beynin teta dalgalarını kullanarak uygulanan bilinçaltı şifa tekniğidir.

Thetahealing®'in Tarihçesi

thetahealing tarihçesi

Tekniğin kurucusu Amerikalı Vianna Stibal yakalanmış olduğu kanser hastalığını bu yöntem ile tedavi ettikten sonra bireysel seanslar vererek ihtiyacı olanlara şifa dağıtmış sonrasında bu yöntemi herkesin kullanabileceği bir hale getirerek eğitimlerini vermeye başlamıştır.

Theta Nedir?

theta frekansı

Beyin dalga boyumuz EEG isimli bir cihaza bağlanarak ölçülebilmektedir. BETA dalga boyu uyanıklık hali, ALFA dalga boyu uykuya dalmadan önceki rahatlık hali, TETA dalga boyu derin uyku sırasında ya da derin meditasyon sırasında bulunduğumuz ve bilinçaltımıza erişebildiğimiz farkındalık halidir. ThetaHealing® metodu TETA frekansına çıkılarak uygulanır. Bu frekansta olumsuz bilinçaltı kayıtlarının yenilenmesi mümkün olur..

Kök İnanç

kök inanç

Uygulayıcı derin kazma çalışması yaparken bireye sorular sorarak çalışılan konuya ait danışanın olumsuz kök inançlarını tespit eder.Kök inançlar genellikle çocukluk döneminde bizleri derinden etkileyen olaylar sonucunda oluşmuştur. Varlıklarının farkına vardığımız inançlarımız olduğu gibi farkına varmadığımız köklenen inançlarımızda vardır. Bunlar çok derindedir, bilinçaltındadır. İnançlarımız hayatımız şekillendirir ve hayatımızın gidişatını belirler.Kök inançlarımız hayatımızdaki mutluluğun yada üzüntünün ana sebebidir.

Kas Testi

kas testi

Bulduğumuz kök inancın doğruluğunu kas testi ile kontrol ederiz. Kas testi için su - tuz dengesinin yerinde olması gerekir. Danışan ayakta kuzey yönüne bakmalıdır. Gözleri kapalı olmalı ve bulduğumuz kök inancını kendisinin de duyacağı şekilde söylemelidir. İnancını söyledikten sonra vücut istemsiz şekilde öne ya da arkaya gider. Öne giderse ‘’Evet‘’ arkaya doğru giderse ‘’Hayır‘’ anlamına gelir. Evet cevabı kök inancın bilinçaltı kayıtlarında olduğunu gösterir.

Kök İnanç Değişikliği

kök inanç

Doğruluğu kas testi ile kanıtlanmış , hayatını kötü yönde etkileyen, değişimini ve gelişimini engelleyen kök inançlar danışanın EVET demesi üzerine olumlu inançlar bilinçaltına tanımlanıyor. Bu işlemden sonra inancın değişip değişmediğini kas testi ile kontrol ediyoruz.

His Yüklemesi

his yüklemesi

Seansın sonunda yeni kök inancın pekişmesi ve ihtiyacı olan hislerin bilinçaltına yüklenmesi için danışanın tekrardan onayı gerekir. Danışanın EVET demesiyle bu hisler bilinçaltında yaratılır. Kişi seans sonrası rahatlar ve farkındalık yaşamaya anda başlar. Sonunda kişi yeni kazanılan inançların gücünü hisseder. Yeni inançlarla nasıl yaşayacağı, nasıl güvende ve değerli olduğunun farkına varır.

SEMİNERE KATIL

Seminerlere katılmak için yerinizi ayırtın

Seminere Katıl